PostHeaderIcon Bóg nas nienawidzi – filmowy bestseller

Książka, która teoretycznie nie istnieje, a jednak można ją znaleźć na sklepowych półkach? Tak, to możliwe. „Bóg nas nienawidzi” to publikacja pióra… autora fikcyjnego. Została stworzona głównie na potrzeby filmu, a dokładnie na potrzeby fanów serialu „Californication”. Jego główny bohater to pisarz grany przez Davida Duchovnego znanego nam z innego serialu „Z Archiwum X”. Tym razem jest on cierpiącym na uzależnienie od seksu mężczyzną na życiowym zakręcie. Choć jego książka stała się bestsellerem, to jednak on sam nie potrafi odnaleźć się w swoim życiu.

Dorastająca córka jest oczkiem w jego głowie, choć wolne chwile poświęca na podrywanie nowych kobiet. Jednocześnie, cały czas najbardziej kocha matkę swojej córki, która jednak niekoniecznie ma ochotę na związek z partnerem, który będzie ją notorycznie zdradzał. Mimo tego, Hank próbuje odzyskać jej serce. Książka opowiada o mężczyźnie uwielbiającym przypadkowy seks, narkotyki i korzystającym z życia na miarę swoich możliwości. Pod tym wszystkim kryje się próba odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania i nieustanne dążenie do szczęścia, a przynajmniej do poznania jego deinicji.

Chociaż publikacja jest związana z serialem, to jednak może też w pełni zadowolić przypadkowego czytelnika, który nigdy nie widział nawet jednego odcinka. Być może zachęci do obejrzenia wszystkich sezonów „Californication”, a może pozostanie jedynie ciekawą książką wciągającą nie tylko mężczyzn w średnim wieku, ale również kobiety i czytelników lubiących lekką, w wielu momentach zabawną opowieść o życiu amerykańskiego pisarza.

Podziel się na:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.