PostHeaderIcon „Gra o tron” Georga R. R. Martina

książkaGeorge R. R. Martin to obecnie jeden z najpopularniejszych pisarzy fantasy. Jego książki podbijają serca współczesnych czytelników. Dla młodych ludzi często jest następcą króla fantasy, J.R.R. Tolkiena. Tak wielką sławę przyniosła ma saga „Pieśń Lodu i Ognia”. Cała seria ma składać się z 7 części, jednak do0tychczas ukazało się ich dopiero 5. Powieści powstają już od dłuższego czasu, ponieważ autor rozpoczął tworzyć serię w 1991 roku, wydając pierwszy tytuł – „Grę o tron”.

„Gra o tron” to powieść o fikcyjnej krainie Westros oraz jej okolicach. Akcja toczy się głównie wokół dworu królewskiego, ale też rodów z wyższych sfer. Snute intrygi, zaskakujące koneksje, niezwykłe historie łączące bohaterów – wszystko to wiąże się z ciągłą grą o tron. Jak zwykle, każdy chciałby stać się władcą, więc wszyscy starają się pokonać innych, choćby w sposób, co najmniej, nieetyczny. Ale cała ta walka może stracić sens, bo właśnie zbliża się ostra zima, która nie odpuści tak szybko, jak w naszym, rzeczywistym świecie.

Dużym atutem powieści jest mało skomplikowany język. W gatunku fantasy to szczególnie ważne, żeby łatwiej było nam zrozumieć te aspekty, których nie jesteśmy w stanie doświadczyć w realnym życiu. Książkę czyta się bardzo szybko, nie zauważając nawet, że już jesteśmy na kolejnej stronie. Fabuła jest na tyle interesująca, że z niecierpliwością sięgamy po kolejne tomy: „Starcie królów”, „Nawałnica mieczy”, „Uczta dla wron”, „Taniec ze smokami” . Mimo tego, seria Martina uczy cierpliwości – w końcu wciąż jeszcze musimy czekać na następne 2 publikacje kończące cały cykl.

Podziel się na:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.