PostHeaderIcon Paulo Coehlo – krótka biografia

KsiążkaPaulo Coehlo, który urodził się w 1947r. w Rio de Janeiro to jeden z najpopularniejszych pisarzy XX wieku. Jego ogromna sława to zasługa książek, które zawierają nie tylko ciekawą fabułę, ale przede wszystkim, uniwersalny przekaz. Skupiają się na najważniejszych ludzkich uczuciach i wartościach, mają dużą wartość moralną. Uczą, przestrzegają, uświadamiają, ale chwilami też wzruszają, a nawet bawią. Dodatkowo, są napisane bardzo przystępnym językiem, co także wpływa na ich wysoką ocenę wśród czytelników.

 

Sam autor rozpoczął profesjonalne pisanie dość późno. Wcześniej interesowała go polityka, dziennikarstwo. Sporo podróżował, co pozwoliło mu nabrać doświadczenia – to ono w dużym stopniu wpłynęło na to, że w swoich książkach tak wnikliwie opisywał ludzką osobowość, dostrzegając i skrzętnie opisując potrzeby, lęki, marzenia, słabości i mocne strony człowieka. Dzięki trafnemu ujmowaniu charakteru postaci swoich książek, Coelho kreował bohaterów, z którymi może utożsamić się prawie każdy z nas.

 

Mimo wielu walorów książek Coelho, wielu specjalistów krytykuje jego publikacje. Zarzuca mu się głównie to, że bazuje na pierwotnych instynktach i odczuciach ludzkich, przez co trafia do ich świadomości w niezwykle prosty sposób. Według ekspertów, nie jest trudno tworzyć ciekawe książki, których fabuła opiera się na emocjach, które każdy odczuwa. Nie potrzeba wtedy ciekawej akcji, by zdobyć rzeszę fanów. Mimo tego, miliony czytelników na całym świecie podziwiają Coelho uwielbiając jego książki i regularnie cytując mądrości, które są w nich spisane.

 

Do najpopularniejszych książek Paulo Coelho należą „Alchemik”, który przyniósł mu międzynarodową sławę, „Weronika postanawia umrzeć”, „Zahir” czy „Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam” oraz „Pielgrzym”.

Podziel się na:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop

One Response to “Paulo Coehlo – krótka biografia”

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.